Kreativní řešení vysokých nákladů na bydlení v důchodu

22.05.13

Potřebujete si Snižte náklady na živobytí pro odchod do důchodu?

Pokud se snažíte dělat dobré důchod plány, nebo pokud jste již v důchodu, můžete starat o náklady na bydlení. To je legitimní obavy, protože s komfortní a cenově dostupné bydlení je jedním z klíčů k nutnosti pohodlného důchodu. Plánování je složité, protože je těžké odhadnout, kolik tyto náklady budou stoupat nebo klesat v průběhu několika příštích let. Není snadné se rozhodnout, které řešení bude vyhovovat vám dnes, a také vám bude vyhovovat po dobu několika desetiletí.

Kreativní řešení vysokých nákladů na bydlení v důchodu

Můžete zůstat ve vaší domácnosti při odchodu do důchodu?

Pokud již vlastníte doma, možná jste se rozhodli tam zůstat. Pokud je váš domov hypotéku vyplatí, nebo alespoň většinou vyplatilo, pravděpodobně máte nějaké silné podněty k Zůstaň, kde jsi. Na druhé straně, je mnohem více náklady spojené s vlastní domov, než jen platit hypotéku. Musíte také vzít v úvahu náklady na opravy, daní, a majitelé domů politik. I když můžete odhadnout tyto náklady pro příští rok, to je nemožné vědět, kolik těchto zákonů bude stát v příštích desetiletích.

Pokud je váš domov vypadá cenově dostupné nyní, budete pravděpodobně dát konečné rozhodnutí se do něco změní. Pokud se obáváte, že váš domov nebude dostupné nyní, může být čas najít více cenově dostupné bydlení.

Mnoho důchodců přijmout nějaké kreativní opatření na snížení jejich nákladů na bydlení. Mohou nabídnout nevyužité prostory na dočasných nebo trvalých strávníků. Místo placení na teplo a chlazení nevyužitých ložnice, tyto majitelé domů skutečně získat nějaký příjem z vesmíru, že nejsou skutečně potřebujete víc. Samozřejmě, může toto rozhodnutí bude snazší, pokud již máte přátele nebo členy rodiny, kteří potřebují místo k pobytu. Pokud tomu tak není, může být těžší se rozhodnout, zda chcete, aby cizinci do vašeho domova.

Některé domy mohou být snadno namontovány, aby soukromých aut čtvrtiny, takže si vlastně nemáte sdílet životní prostor na denní bázi. Musíte vyvážit náklady na váš vlastní potenciál pro výrobu příjem do budoucna.

Další lidé se rozhodnou prodat své velký rodinný dům ve prospěch vlastnit nebo pronajímat menší domov. Pokud je dům má dobrou tržní hodnotu, a spoustu kapitálu, může být peníze použity k spořit nebo investovat jiným způsobem.

Ostatní držet doma, ale používám ho jako nemovitosti k pronájmu. Mohou získat dostatek příjmu z nájemného platit za pohybu do menších čtvrtletí, které splňují jejich aktuální potřeby. Správné rozhodnutí záleží na trhu s bydlením ve vaší oblasti, vlastní rozpočet, a vaše osobní potřeby.

To není snadné, aby se bydlení rozhodnutí, pokud víte, že by měly plánovat nižšími příjmy, a pokud nepotřebujete všechny místa, které váš současný dům poskytuje. Je to dobrý nápad, aby prozkoumala své možnosti ačkoli.

Reklama - odkazy

Investiční stříbro

Investujte do drahých kovů prostřednictvím společnosti BESSERGOLD se sídlem v Praze. Využijte průběžně aktualizované ceny investičního stříbra.


Podlahy z betonu

Anhydritové podlahy jsou vhodné pro bytové domy, sportovní haly i administrativní prostory.


Pozor na provize

Pronájem bytu? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům.


Specialista na zateplení fasád rodinných domů Profibau CZ

Provádíme zateplování fasád rodinných domů po celé České republice. U nás najdete nejen osobní přístup, ale také orientaci na kvalitu a detail.


Chcete mít kolem sebe více prostoru?

Nechte se hýčkat praktičností vestavěné skříně. Užívejte si pohodlí!


Originální kancelářský nábytek

Sháníte kvalitní a designové vybavení kanceláří? Vyzkoušejte kancelářský nábytek od společnosti BENE, která udává světové trendy.


Vestavěné skříně na míru

Společnost Komandor vyrábí vestavěné skříně na míru podle představ svých klientů. Můžete si vybrat z různých barevných provedení a materiálů.


Sháníte prodej, pronájem nebo servis plošin - kontaktujte plošiny Tábor


Objednejte si lehčený beton pro stavbu monolitických nebo inženýrských staveb.


Vestavěné skříně na míru vyřeší problém v každém atypickém interiéru.


Naše profesionální stěhovací služba je vhodná pro domácnosti i firmy.